Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (20 Votes)
Śr27październik202111:59
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
205 hits
Akcja "Czytamy dzieciom"

         We wtorek 26 października w bibliotece ZSGD mieliśmy wyjątkowych gości – dzieci z Przedszkola nr 110. Grupa sześciolatków z zerówki, w ramach poznawania różnych zawodów, dowiedziała się, na czym polega praca bibliotekarza.

       Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, w jaki sposób poukładane są książki oraz jak się je wypożycza. Duże zainteresowanie wzbudził czytnik kodów. Każde dziecko podeszło więc do biurka i poczuło się jak bibliotekarz wypożyczający książki. Następnie usłyszeli o konkursach organizowanych w bibliotece. Bardzo spodobał im się wiersz „Leń”, który został odczytany w gwarze poznańskiej. Śmiechu było co niemiara i słuchacze domagali się bisu.

    Na spotkaniu poruszona została też kwestia powstawania papieru. Dzieci były doskonale zorientowane, na czym polega ten proces, gdyż przez ostatni miesiąc w przedszkolu zajmowały się tematem drzew. Wspólnie obejrzały animowany film edukacyjny, który przypomniał im wiele informacji. Doskonale odpowiadały też na pytania dotyczące recyklingu i wykorzystywania makulatury do produkcji papieru.

       Druga część zajęć połączona była z obchodami Miesiąca Bibliotek Szkolnych, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Baśni i legend z całego świata”. W związki z tym nasi goście wysłuchali czytania „Brzydkiego kaczątka” H.C. Andersena. Następnie odpowiadali na pytania dotyczące tekstu. Zadziwili nas znajomością szczegółów, co dowiodło, że bardzo uważnie słuchali baśni. Kolejnym, najmilszym dla dzieci, zadaniem był udział w warsztatach plastycznych. Grupy z zapałem zabrały się do pracy i wkrótce powstały wspaniałe barwne prace: brzydkiego kaczątka, łabędzia, kaczuszki oraz kurki. Efekty można podziwiać na zdjęciachsmile Rad dotyczących wykorzystywanych technik plastycznych udzielały panie przedszkolanki, bibliotekarki oraz uczennice naszej szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemysmile Na koniec dzieci otrzymały cukierki, pamiątkowe frisbee oraz na ręce pań przedszkolanek - dla całej grupy-  książkę Tomasza Samojlika „Poradnik młodych ratowników ziemi”.

      Dzieciom wycieczka bardzo się podobała -  pytały, czy mogą tu jeszcze kiedyś przyjść. Serdecznie zapraszamy! 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 338

Wczoraj 968

W tygodniu 1306

W miesiącu 31466

Od początku 2019 roku 913612

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech