Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
Pn11październik202106:16
Information
BasSzy
IRLANDIA W SZKOLE

 

 

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoły ZSGD oraz MG13 biorą udział wzorem lat ubiegłych w projekcie edukacyjnym  IRLANDIA W SZKOLE organizowanym przez Fundację Kultury Irlandzkiej w Poznaniu.  Projekt realizowany jest od 2013 r. Projekt „Irlandia w Szkole” ma na celu przybliżenie uczniom  szkół podstawowych,

ponadgimnazjalnych i średnich kultury, historii i tradycji Irlandii. Projekt realizowany jest na wielu płaszczyznach. Fundacja przygotowuje specjalne pakiety do wykorzystania przez nauczycieli i uczniów. Prowadzone są zajęcia on-line i w szkołach. Kilka razy w ciągu roku odbywają się wykłady i warsztaty w naszej siedzibie. Zajęcia z okazji Dnia św. Patryka w marcu, Samhain w listopadzie i Zielone Święta w grudniu cieszą się od wielu lat niesłabnącym zainteresowaniem szkół. W ramach projektu odbywają się różnorodne zajęcia kulturowe, spotkania z ciekawymi osobami (Ambasador Irlandii), konkursy, warsztaty tańca irlandzkiego i lekcje on-line z native speakerem Trevorem Walsh.  Raz w miesiącu odbywa się cykl wykładów pt.: „Oswajanie Joyce’a” organizowanych wspólnie przez Wydział Anglistyki UAM, Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu i  Fundację. Ponadto będą odbywały się lekcje o dyplomacji i charakterystyce działania placówki dyplomatycznej prowadzone przez  Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu. Jak co roku 16 czerwca będziemy obchodzić również urodziny W.B.Yeatsa, znanego poety, dramaturga i laureata literackiej Nagrody Nobla.

 

 

Oprócz tego bardzo prężnie działa korespondencyjna biblioteczka w której można wypożyczyć książki. Od października co miesiąc na Facebooku pojawi się 10 najciekawszych książek do wypożyczenia.

W celu ułatwienia szkołom realizacji projektu przygotowano specjalną stronę internetową

http://www.fki.home.pl/irlandiawszkole/

w zasobach której nauczyciele i uczniowie znajdą artykuły, galerie, filmy, przepisy kulinarne oraz specjalną zakładkę raportową

oraz na Facebooku https://www.facebook.com/FundacjaKulturyIrlandzkiej

To właśnie w niej publikowane będą przesłane przez szkoły zdjęcia, artykuły, relacje z realizowanych w ramach projektu wydarzeń. Patronat honorowy nad projektem „Irlandia w szkole” objął Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu. Opiekunami szkolnego projektu są Lidia Przybylska i Patrycja Ulatowska.

 

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech