Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (11 Votes)
So9październik202113:13
Information
Bibliotekarz poleca
Dorota Wyrzykiewicz
229 hits
Yuval Noah Harari „Sapiens”

     W naszej bibliotece pojawiły się w końcu długo oczekiwane książki będące światowymi bestsellerami: „Sapiens: od zwierząt do bogów”, „Homo deus: krótka historia jutra” oraz „21 lekcji na XXI wiek”. Ich autorem jest izraelski historyk, naukowiec i wykładowca na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie – Yuval Noah Harari. Jego książki poświęcone historii, ewolucji i przyszłości gatunku ludzkiego prowokują do myślenia i otwierają szerzej oczy na świat.

     W książce „Sapiens: od zwierząt do bogów” znajdziemy odpowiedź na pytanie, jaka jest geneza gatunku homo sapiens? Czy pochodzimy od małp, czy zostaliśmy stworzeni przez Boga w piątym dniu tygodnia? Jak dalej ewaluował rozwój człowieka, począwszy od naszych praprzodków mieszkających w jaskiniach aż do pierwszego człowieka – zdobywcy Kosmosu. Ta droga zajęła ludziom aż sto tysięcy lat. Obecnie dzięki inżynierii genetycznej i medycznym eksperymentom za wszelką cenę chcemy się stać podobnymi do wykreowanego przez siebie wyobrażenia boskiego ideału. Czy możemy jeszcze bardziej przedłużyć ludzkie życie?

    W drugiej książce „Homo deus: krótka historia jutra” autor zajmuje się przyszłością życia w długiej perspektywie, zastanawiając się, czy to możliwe, by ludzie w końcu stali się bogami, oraz jakie może być ostateczne przeznaczenie inteligencji i świadomości. 

    Kolejna książka „21 lekcji na XXI wiek” opowiada o wyzwaniach, jakie stawia przed ludzkością teraźniejszość. Co dokonuje się na naszych oczach? Na czym polegają dzisiaj największe wyzwania, jakie najważniejsze decyzje musimy podjąć? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? I w końcu, czego mamy uczyć nasze dzieci i naszych uczniów?

    Czytając te książki, sami odpowiadamy na wszystkie postawione tu pytania. Sami dochodzimy do wniosków i dokonujemy własnych odkryć. Autor zmusza nas do głębokiej analizy sensu życia, pokazując nam rzeczywistość z różnych punktów widzenia. Nauka to ciągłe zadawanie pytań. Podsumowując, jest to bardzo ciekawe spojrzenie na dzieje ludzkości i jej obecną kondycję i chociaż ja w wielu miejscach z autorem nie zgadzam się - np. w kwestiach roli Boga i sprowadzanie Go do roli mitu, to nadal chcę go czytać i zastanawiać się nad tym, o czym pisze,

     Sięgnij i Ty po książki Yuval Noah Harari i zobacz, czym zachwycają się czytelnicy na całym świecie. Weź udział w inteligentnej podróży z Hararim!

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech