Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (22 Votes)
Śr29wrzesień202112:34
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
352 hits
Lekcje biblioteczne – zakładanie konta w katalogu online

     W tym roku szkolnym lekcje biblioteczne dla klas pierwszych odbyły się na ośmiu nowych stanowiskach komputerowych, w które została wyposażona szkolna biblioteka.

     W czytelni, każdy nowy uczeń naszej szkoły, miał możliwość założenia osobistego konta bibliotecznego oraz zapoznania się z katalogiem online. W ten sposób, bez wychodzenia z domu, możliwa stała się wirtualna wędrówka pomiędzy regałami bibliotecznymi i przeglądanie każdej książki, jakiej tylko zażyczy sobie czytelnik.

      Zanim wybierzemy się do biblioteki, możemy wcześniej wyszukać, czy dysponuje ona daną pozycją książkową, którą chcielibyśmy wypożyczyć. Można też zorientować się, jakie książki ulubionego autora posiada biblioteka oraz poznać tytuły dotyczące interesującego nas zagadnienia. I to wszystko robimy zdalnie, bez marnowania cennego czasu. Możliwa jest również rezerwacja książki, po odbiór której należy się zgłosić w ciągu dwóch dni. Po miesiącu, na podany adres mailowy, nadsyłane są informacje o konieczności oddania wypożyczonych książek. Nie musimy zaprzątać głowy ani sporządzać notatek dotyczących terminu zwrotu, bo system automatycznie przypomni nam o kończącej się prolongacie.

     Wszystko to jest bardzo wygodne, szczególnie dzisiaj, gdy żyje się bardzo szybko, a czas jest cenniejszy od złotasmile Jedno jest tylko niezbędne: trzeba założyć konto. Jak się do tego zabrać?

     Najpierw należy podać w bibliotece swój adres mailowy. Następnie na stronie szkoły odszukać następujące zakładki w kolejności: Szkoła --> Biblioteka --> Biblioteka online. W ten sposób wchodzimy na stronę Katalogu Online i klikamy w ikonę Kluczyki w prawym górnym rogu i dalej w podkreślenie Załóż konto. Wpisujemy adres mailowy (ten sam, co podany wcześniej w bibliotece!), na który po chwili przyjdzie link potrzebny do konfiguracji konta. Klikamy w nadesłany link i podajemy nowe hasło, na które będziemy się logować za każdym razem. I wszystko gotowe, jesteśmy już aktywnymi czytelnikami szkolnej biblioteki!

     Gdyby komuś, pomimo tej krótkiej instrukcji, nie udało się założyć osobistego konta, to serdecznie zapraszamy do biblioteki. Pomożemy!

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 417

Wczoraj 968

W tygodniu 1385

W miesiącu 31545

Od początku 2019 roku 913691

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech