Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (86 Votes)
N11kwiecień202112:51
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
1257 hits
Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady” 2021 – relacja (GALERIA)

     17 marca o godzinie 11.30 nasza szkoła wzięła udział w piątej edycji Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” organizowanym przez wydawnictwo Akapit Press. Tego dnia szkolna biblioteka zamieniła się na chwilę w Jeżyce – starą dzielnicę Poznania, a naszymi gośćmi byli zarówno miłośnicy serii, towarzyszący losom Borejków od lat, jak i nowi młodzi przyjaciele „Jeżycjady”.

     Tradycyjną formę czytania fragmentów książki Małgorzaty Musierowicz „Kwiat kalafiora” poprowadzili nauczyciele bibliotekarze, pani dyrektor Joanna Juszczyk oraz uczniowie Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych. Akcja zaprezentowanego tekstu rozgrywa się w starym poznańskim liceum na lekcjach języka polskiego i fizyki, a głównym bohaterem jest klasa IIIb o profilu sportowym. Wybór ten został podyktowany faktem, że również jesteśmy poznańską szkołą średnią z klasami sportowymi, a ponadto nasza szkoła też ma wiekową stuletnią tradycję. Czytania, oprócz widowni zgromadzonej w szkole, mogła wysłuchać pozostała część szkolnej społeczności w formie wcześniej nagranego filmu, który został umieszczony na stronie ZSGD.

   Nasza fotorelacja oraz film z tego wydarzenia, mającego na celu przede wszystkim promocję czytelnictwa, został wyróżniony przez Jury Akapit Press spośród 400 placówek, które zgłosiły swój udział w akcji. Przesłane przez nas materiały zostały opublikowane przez organizatora na stronie www i na Facebooku wydawnictwa Akapit Press oraz na serwisie „Forum Bibliotekarzy”. W nagrodę otrzymaliśmy książki Małgorzaty Musierowicz oraz pakiet zakładek promujący serię „Jeżycjada”.

  Specjalne podziękowania należą się profesorowi Pawłowi Szotowi oraz uczniom, mającym szczególne zdolności aktorskie: Kajetanowi Musze, Marcie Haczyk, Marcinowi Kulasowi. To dzięki nim spotkanie z Borejkami dało mnóstwo przyjemności zarówno reprezentantom tekstu, jak i odbiorcom. Patrz link:

https://www.youtube.com/watch?v=uWXjYkkbcv8&ab_channel=Dorota

    Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy dzielić się radością ze wspólnego czytania i jednocześnie stworzyć sposób na zaprzyjaźnianie się z bohaterami książek Małgorzaty Musierowicz, która jest znaną mieszkanką Poznania – miasta, w którym żyjemy, pracujemy i uczymy się.

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 944

Wczoraj 1235

W tygodniu 7044

W miesiącu 28720

Od początku 2019 roku 910866

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech