Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (86 Votes)
N11kwiecień202112:51
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
1258 hits
Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady” 2021 – relacja (GALERIA)

     17 marca o godzinie 11.30 nasza szkoła wzięła udział w piątej edycji Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” organizowanym przez wydawnictwo Akapit Press. Tego dnia szkolna biblioteka zamieniła się na chwilę w Jeżyce – starą dzielnicę Poznania, a naszymi gośćmi byli zarówno miłośnicy serii, towarzyszący losom Borejków od lat, jak i nowi młodzi przyjaciele „Jeżycjady”.

     Tradycyjną formę czytania fragmentów książki Małgorzaty Musierowicz „Kwiat kalafiora” poprowadzili nauczyciele bibliotekarze, pani dyrektor Joanna Juszczyk oraz uczniowie Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych. Akcja zaprezentowanego tekstu rozgrywa się w starym poznańskim liceum na lekcjach języka polskiego i fizyki, a głównym bohaterem jest klasa IIIb o profilu sportowym. Wybór ten został podyktowany faktem, że również jesteśmy poznańską szkołą średnią z klasami sportowymi, a ponadto nasza szkoła też ma wiekową stuletnią tradycję. Czytania, oprócz widowni zgromadzonej w szkole, mogła wysłuchać pozostała część szkolnej społeczności w formie wcześniej nagranego filmu, który został umieszczony na stronie ZSGD.

   Nasza fotorelacja oraz film z tego wydarzenia, mającego na celu przede wszystkim promocję czytelnictwa, został wyróżniony przez Jury Akapit Press spośród 400 placówek, które zgłosiły swój udział w akcji. Przesłane przez nas materiały zostały opublikowane przez organizatora na stronie www i na Facebooku wydawnictwa Akapit Press oraz na serwisie „Forum Bibliotekarzy”. W nagrodę otrzymaliśmy książki Małgorzaty Musierowicz oraz pakiet zakładek promujący serię „Jeżycjada”.

  Specjalne podziękowania należą się profesorowi Pawłowi Szotowi oraz uczniom, mającym szczególne zdolności aktorskie: Kajetanowi Musze, Marcie Haczyk, Marcinowi Kulasowi. To dzięki nim spotkanie z Borejkami dało mnóstwo przyjemności zarówno reprezentantom tekstu, jak i odbiorcom. Patrz link:

https://www.youtube.com/watch?v=uWXjYkkbcv8&ab_channel=Dorota

    Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy dzielić się radością ze wspólnego czytania i jednocześnie stworzyć sposób na zaprzyjaźnianie się z bohaterami książek Małgorzaty Musierowicz, która jest znaną mieszkanką Poznania – miasta, w którym żyjemy, pracujemy i uczymy się.

11.png 12.jpg 14.jpg

16.jpg 17.jpg 19.jpg

21.jpg 22.jpg 23.jpg

24.jpg 25.jpg 27.jpg

29.jpg 31.jpg 32.jpg

33.jpg

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech