Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (65 Votes)
Śr17luty202113:29
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
1259 hits
V Ogólnopolskie Czytanie "Jeżycjady"

     Nasza szkoła weźmie udział w V Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz organizowanym przez wydawnictwo Akapit Press. 

     Nauczyciele i uczniowie będą czytać fragmenty książki „Kwiat kalafiora”. Akcja rozpocznie się 17 marca o godz. 11.00. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w bibliotece zgromadzi się tylko niewielka część szkolnej społeczności. Reszta uczniów będzie mogła w tym samym dniu obejrzeć film, który zostanie opublikowany na stronie szkoły. Zachęcamy do wykorzystania go przez wychowawców klas podczas lekcji wychowawczych, w celu przybliżenia uczniom twórczości poznańskiej pisarki, która specjalizuje się w literaturze młodzieżowej. Wiele treści zawartych w jej książkach, które cieszą się nieustającą popularnością, jest ponadczasowa i aktualna również w obecnych czasach.

     Ponadto zachęcamy uczniów do udziału w dwóch dodatkowych aktywnościach: konkursie fotograficznym „Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz” oraz konkursie na „Najlepszą recenzję książki Małgorzaty Musierowicz”. Zdjęcia i recenzje prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie szkoły i Facebooku Biblioteka ZSGD.

0.png 1.jpg 2.jpg

4.jpg 5.jpg 6.jpg

7.jpg 8.jpg 9.jpg

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech