Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (90 Votes)
Śr30wrzesień202010:15
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
1568 hits
Półka bookcrossingowa w szkole

      Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać.

      Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują. Aby ułatwić czytelnikom, w tym trudnym czasie pandemii, wymienianie się książkami, biblioteka udostępniła regał bookcrossingowy na zewnątrz czytelni w korytarzu na trzecim piętrze. Na półkach znajdują się książki i czasopisma, które ktoś już przeczytał i teraz stanowią propozycję dla innych. Każdy może tu też zostawić swoją książkę i tym samych umożliwić jej przeczytanie kolegom i koleżankom.
       Działania te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych. Zachęcamy wszystkich - uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły, do skorzystania z tego sposobu czytelnictwa.
      Chcesz zostawić książkę na bookcrossing? Przynieś ją najpierw do biblioteki. Po przejściu dwudniowej kwarantanny zostanie ona wyłożona na półkę. Przed przeglądaniem książek pamiętajcie o zdezynfekowaniu rąk smile

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech