Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (6 Votes)
Śr18marzec202011:19
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
2785 hits
#zostańwdomu

         Przed nami trudny okres. Niemniej jednak bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń i pozostanie w domu. Jak zagospodarować czas, jeśli już odrobimy wszystkie zadania zlecone przez nauczycieli? Oto kilka propozycji:

1. Poczytaj! Istnieje wiele stron, na których można znaleźć darmowy dostęp do lektur. Najpopularniejsze to: https://wolnelektury.pl/ czy https://lektury.gov.pl/ . To propozycja dla tych, którzy nie zdążyli odwiedzić biblioteki szkolnej smile

2. Zrób powtórkę przed maturą! Podobnie jak w przypadku lektur i w tej tematyce można znaleźć wiele przydatnych materiałów w Internecie. Polecane strony:          https://wordwall.net/pl-pl/community/polski/jezyk (materiały z różnych dziedzin również dla szkół średnich).

https://www.matemaks.pl/powtorka-do-matury.html

https://polskatimes.pl/quiz/4944,powtorka_z_lektur_przed_matura_z_polskiego_odpowiesz

_na_wszystkie_pytania_quiz,q,t.html

http://testwiedzy.pl/test/6724/powtorka-przed-matura-geografia.html

http://www.angielski.nauczaj.com/egzaminy/szybka-powtorka-przed-matura.php

3. Pograj w planszówki! Na rynku istnieje szeroki wybór gier planszowych. Wystarczy przejrzeć swój domowy zasób i urządzić turniej gier. To wspaniały pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną. Do dzieła!

4. Zadbaj o formę! Pobyt w domu nie oznacza, że nie musisz się ruszać. Wręcz przeciwnie, należy codziennie się gimnastykować! W tym aspekcie przydatny jest serwis YouTube. Znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji treningów. Ruszaj po zdrowie!

5. Pisz pamiętnik, załóż bloga lub swój kanał na YouTubie! Wolny czas można wykorzystać rozwijając swoje pasje twórcze.

     Każdy z was ma na pewno swój sposób na zagospodarowanie czasu. Wykorzystajcie go jak najlepiej, aby wrócić do szkoły pełni sił i nowej energii. I pamiętajcie  o najważniejszym - zostajemy w domu!!!

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech