Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (191 Votes)
Pt6marzec202009:12
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
4248 hits
Nasza szkoła przyjazna studentom

          Studenci różnych kierunków o specjalizacji nauczycielskiej i pedagogicznej są częstymi gośćmi w naszej szkole. Chętnie obserwują lekcje prowadzone przez nauczycieli ZSGD, mając tym samym okazję praktycznej nauki zawodu. Twierdzą, że to jedne z bardziej wartościowych zajęć.

          Tym razem w naszej szkole gościli studenci z kierunku Bibliotekoznawstwa z informacją naukową i biblioterapią z Collegium Da Vinci w Poznaniu. W ramach jednego z realizowanych na studiach  modułów Praca bibliotek szkolnych mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach przeprowadzonych przez nauczycieli pracujących w bibliotece. Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych został wyróżniony przez Bibliotekę Pedagogiczną w Poznaniu, jako miejsce w którym biblioteka szkolna prowadzi szeroką działalność dydaktyczną i wdraża innowacyjne metody.

          Spotkanie odbyło się 1 marca w niedzielne popołudnie. Dwudziestu pięciu studentów miało okazję zapoznania się z podstawowymi pracami bibliotekarskimi: gromadzeniem, klasyfikowaniem, opracowywaniem i udostępnianiem zbiorów. Poznali dokumenty i akty prawne regulujące pracę biblioteki szkolnej oraz tworzone na ich podstawie wewnętrzne dokumenty szkoły. Ważnym tematem była działalność pedagogiczna nauczyciela bibliotekarza: prowadzenie lekcji bibliotecznych z elementami biblioterapii, cyklicznych konkursów, projektów szkolnych, akcji promujących czytelnictwo, wystaw i gazetek okolicznościowych, współpracy z Biblioteką Pedagogiczną oraz publikacja realizowanych zadań na stronie szkoły i w mediach społecznościowych. Tak jak w pracy innych nauczycieli, podkreślono ważną rolę ustawicznego doskonalenia zawodowego bibliotekarzy, a więc szkolenia ODN, spotkania z doradcą metodycznym, udział w pracach Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, wykłady w Bibliotece Pedagogicznej, korzystanie z internetowych Otwartych Zasobów Edukacyjnych oraz prenumerata specjalistycznych czasopism. Na koniec studenci mieli możliwość oglądania pomieszczeń i zasobów biblioteki oraz czytelni.

              Warsztaty przeprowadzone przez nauczycieli w bibliotece ZSGD zostały pozytywnie ocenione przez słuchaczy. Był to czas pożytecznie spędzony, poświęcony uporządkowaniu i uaktualnieniu posiadanej wiedzy praktycznej o nowe informacje w zmieniających się rzeczywistych warunkach reformy edukacji szkolnej. Miło było gościć przyszłych nauczycieli bibliotek szkolnych, pełnych pasji i nowych pomysłów!

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 123

Wczoraj 986

W tygodniu 5130

W miesiącu 36926

Od początku 2019 roku 983118

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech