Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Click to listen highlighted text! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Powered By GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (341 Votes)
Pt6marzec202009:12
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
7764 hits
Nasza szkoła przyjazna studentom

          Studenci różnych kierunków o specjalizacji nauczycielskiej i pedagogicznej są częstymi gośćmi w naszej szkole. Chętnie obserwują lekcje prowadzone przez nauczycieli ZSGD, mając tym samym okazję praktycznej nauki zawodu. Twierdzą, że to jedne z bardziej wartościowych zajęć.

          Tym razem w naszej szkole gościli studenci z kierunku Bibliotekoznawstwa z informacją naukową i biblioterapią z Collegium Da Vinci w Poznaniu. W ramach jednego z realizowanych na studiach  modułów Praca bibliotek szkolnych mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach przeprowadzonych przez nauczycieli pracujących w bibliotece. Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych został wyróżniony przez Bibliotekę Pedagogiczną w Poznaniu, jako miejsce w którym biblioteka szkolna prowadzi szeroką działalność dydaktyczną i wdraża innowacyjne metody.

          Spotkanie odbyło się 1 marca w niedzielne popołudnie. Dwudziestu pięciu studentów miało okazję zapoznania się z podstawowymi pracami bibliotekarskimi: gromadzeniem, klasyfikowaniem, opracowywaniem i udostępnianiem zbiorów. Poznali dokumenty i akty prawne regulujące pracę biblioteki szkolnej oraz tworzone na ich podstawie wewnętrzne dokumenty szkoły. Ważnym tematem była działalność pedagogiczna nauczyciela bibliotekarza: prowadzenie lekcji bibliotecznych z elementami biblioterapii, cyklicznych konkursów, projektów szkolnych, akcji promujących czytelnictwo, wystaw i gazetek okolicznościowych, współpracy z Biblioteką Pedagogiczną oraz publikacja realizowanych zadań na stronie szkoły i w mediach społecznościowych. Tak jak w pracy innych nauczycieli, podkreślono ważną rolę ustawicznego doskonalenia zawodowego bibliotekarzy, a więc szkolenia ODN, spotkania z doradcą metodycznym, udział w pracach Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, wykłady w Bibliotece Pedagogicznej, korzystanie z internetowych Otwartych Zasobów Edukacyjnych oraz prenumerata specjalistycznych czasopism. Na koniec studenci mieli możliwość oglądania pomieszczeń i zasobów biblioteki oraz czytelni.

              Warsztaty przeprowadzone przez nauczycieli w bibliotece ZSGD zostały pozytywnie ocenione przez słuchaczy. Był to czas pożytecznie spędzony, poświęcony uporządkowaniu i uaktualnieniu posiadanej wiedzy praktycznej o nowe informacje w zmieniających się rzeczywistych warunkach reformy edukacji szkolnej. Miło było gościć przyszłych nauczycieli bibliotek szkolnych, pełnych pasji i nowych pomysłów!

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Click to listen highlighted text! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Powered By GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 3544

Wczoraj 701

W tygodniu 5032

W miesiącu 12383

Od początku 2019 roku 1909328

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech