Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (8 Votes)
Wt3marzec202010:11
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
2660 hits
Szkolny Konkurs Ortograficzny

         W środę 26 lutego odbyła się kolejna edycja Konkursu Ortograficznego. Śmiałkowie zmierzyli się z tekstem, w którym czyhało na nich wiele pułapek ortograficznych. Nasz język ojczysty nie jest prosty, o czym mogli się przekonać uczestnicy konkursu.

     Trudność sprawiły zwłaszcza wyrazy złożone typu: sześćsettysięczny, nicnierobienie, ekstraciekawy, superokazja, dwuipółgodzinne, dokądkolwiek. Niełatwe do napisania okazały się także słowa: zżymać się, hożo, rzępolić. Wielu uczestników konkursu miało również problem z poprawnym zapisaniem zwrotów: aby-aby, tuż-tuż, mozartowsko-chopinowskie, pszenno-żytni. Pisownia  przyimków także okazała się problematyczna: na co dzień, wkoło, w kółko, na pewno, w tę i we w tę, znienacka.

        Wszystkim uczestnikom gratulujemy, że zmierzyli się z tym trudnym dyktandem! A oto nasi zwycięzcy:

Mistrzynią Ortografii ZSGD 2020 została Zuzanna Pankowiak z kl. 1lbp

Drugie miejsce zajął Szymon Gałka z kl. 4ga, natomiast trzecie Jan Czubak, również z kl. 4ga. Wyróżnienie zdobył Filip Konieczny z kl. 4ga.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!!

Zapraszamy wszystkich na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnymsmile

Organizatorzy: Krzysztof Andrzejak, Małgorzata Sargalska, Dorota Wyrzykiewicz

11.jpg 12.jpg 13.jpg

15.jpg 16.jpg 18.jpg

23.jpg 24.jpg 25.jpg

26.jpg 31.jpg 32.jpg

33.jpg 34.jpg 35.jpg

36.jpg 37.jpg

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech