Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Wt17grudzień201912:30
Information
BasSzy
3648 hits
Wystawa malarza Marcela van de Kraats "Piękny świat"

 

W Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych w  piątek 13.12.2019r. otwarto wystawę mieszkającego w stolicy Wilekopolski holenderskiego   malarza Marcela van de Kraatsa "Piękny świat". 

Marcel van se Kraats to holenderski malarz ale i projektant mebli i wnętrz mieszkający od lat w Poznaniu. 

- Inspirują mnie architektura oraz krajobrazz i lubię je malować. Staram sie, aby na moich obrazach pojawiało się wejście, któym można przejść dalej i znaleźć się w zupełnie  innej przestrzeni. Dzięki temu moje obrazy żyją. Czasami ludzie, oglądając moje obrazy, nie wiedzą co znajduje się dalej, ale pod wpływem emocji muszą rozbudzić wyobraźnię - mówi Marcel van de Kraats.

- Wystawę tą zoorganizowaliśmy dlatego, że poznałam Marcela van de Kraatsa. Jesteśmy szkołą techniczną i sportową, ale kładziemy duży nacisk na ogólny rozwój młodzieży. Dlatego robimy wystawy i organizujemy koncerty. Mamy zespół muzyczny. Staramy się, aby uczniowie rozwijali się ogólnie, a nie tylko w jednym kierunku technicznym czy sportowym. Stąd siatkarki śpiewają, a geodeci grają na intrumentach. Robimy też konkursy pięknego czytania i recytorskie, ale chcemy też pokazać młodzieży, że my nauczyciele jesteśmy normalnymi ludźmi i pokazujem młodzieży swoje pasje. Pan od niemieckiego jest zapalonym wędkarze, ja haftuję, a pan od religii i geodezji jest misrzem sportów walki. W tej szkole cały czas się coś dzieje - mówi Dyrektor Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu Małgorzata Lorek.

 

Dodajmy, że wernisaż ubogacili muzyką śpiewający m.in przeboje Czesława Niemena Piotr Kuźniak i młoda poznańska wokalistka Anna Girdziejewska.

 

10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg

13.jpeg 2.jpeg 3.jpeg

4.jpeg 5.jpeg 5aa.jpeg

6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg

9.jpeg

Czy oglądałeś nasze programy nadawane w TV18? ZAPRASZAMY!

Wejdź na stronę naszej telewizji. Wejdź!

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech