Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Wt17grudzień201912:30
Information
BasSzy
3649 hits
Wystawa malarza Marcela van de Kraats "Piękny świat"

 

W Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych w  piątek 13.12.2019r. otwarto wystawę mieszkającego w stolicy Wilekopolski holenderskiego   malarza Marcela van de Kraatsa "Piękny świat". 

Marcel van se Kraats to holenderski malarz ale i projektant mebli i wnętrz mieszkający od lat w Poznaniu. 

- Inspirują mnie architektura oraz krajobrazz i lubię je malować. Staram sie, aby na moich obrazach pojawiało się wejście, któym można przejść dalej i znaleźć się w zupełnie  innej przestrzeni. Dzięki temu moje obrazy żyją. Czasami ludzie, oglądając moje obrazy, nie wiedzą co znajduje się dalej, ale pod wpływem emocji muszą rozbudzić wyobraźnię - mówi Marcel van de Kraats.

- Wystawę tą zoorganizowaliśmy dlatego, że poznałam Marcela van de Kraatsa. Jesteśmy szkołą techniczną i sportową, ale kładziemy duży nacisk na ogólny rozwój młodzieży. Dlatego robimy wystawy i organizujemy koncerty. Mamy zespół muzyczny. Staramy się, aby uczniowie rozwijali się ogólnie, a nie tylko w jednym kierunku technicznym czy sportowym. Stąd siatkarki śpiewają, a geodeci grają na intrumentach. Robimy też konkursy pięknego czytania i recytorskie, ale chcemy też pokazać młodzieży, że my nauczyciele jesteśmy normalnymi ludźmi i pokazujem młodzieży swoje pasje. Pan od niemieckiego jest zapalonym wędkarze, ja haftuję, a pan od religii i geodezji jest misrzem sportów walki. W tej szkole cały czas się coś dzieje - mówi Dyrektor Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu Małgorzata Lorek.

 

Dodajmy, że wernisaż ubogacili muzyką śpiewający m.in przeboje Czesława Niemena Piotr Kuźniak i młoda poznańska wokalistka Anna Girdziejewska.

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 882

Wczoraj 1172

W tygodniu 882

W miesiącu 29476

Od początku 2019 roku 875279

Czy oglądałeś nasze programy nadawane w TV18? ZAPRASZAMY!

Wejdź na stronę naszej telewizji. Wejdź!

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech