Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Cz21marzec201907:39
Information
Administrator strony
1358 hits
UAM zaprasza na zajęcia

1/ Warsztaty: GRUPA – RUCH – IMPROWIZACJA

Praca podczas zajęć obejmować będzie następujące obszary:

 trening fizyczny (zabawa, ruch, rytm, oddech),

 budowanie grupy,

 improwizacja zespołowa,

 budowanie postaci poprzez improwizację,

 ćwiczenia na wizualizację wewnętrznych obrazów,

 wypracowanie działań zainspirowanych obiektem,

 poszukiwania wokalne: odkrywanie indywidualnego rytmu, świadomości przestrzennej  i dynamiki,

 ćwiczenia i techniki relaksacyjne.

Uczestnicy zajęć proszeni są o zabranie ze sobą stroju gimnastycznego i obuwia sportowego. Liczba uczestników: max 18 osób;  godz. 10:30-12:00, bud. D, parter, sala gimnastyczna

2/ Konstancki Teatr Dyskusyjny

Teatr Dyskusyjny "odgrywany" metodą konstancką składa się z 9 odsłon, jest frapującym i unikalnym doświadczeniem dla uczestników. Trwa 90 minut. Wydarzeniu będzie patronował twórca teatru, prof. Georg Lind z Uniwersytetu w Konstancji. Konstancki Teatr Dyskusyjny nie jest 'teatrem cieni', lecz teatrem zaangażowanym, w którym ludzie z krwi i kości grają siebie. W tym roku przypada 40-lecie metody i teatru konstanckiego. Jest on znany w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Jeżeli chcecie poznać jego tajniki i wziąć udział w spektakularnej dyskusji, ta propozycja jest dla Was.

Liczba uczestników: max 50 osób;   godz. 12:00-13:30, bud. C, II piętro, sala 215

 

 

 

 

3/ Hazard – dlaczego gramy?

Dlaczego tak często uprawiamy hazard? Dlaczego lubimy się zakładać? Dlaczego tak wyczekujemy kolejnego losowania Lotto? Dlaczego tak duże emocje wywołuje obstawiony mecz? Dlaczego gry karciane cieszą się popularnością już od trzech tysięcy lat?  

Hazard to jedno z najciekawszych zjawisk występujących w kulturze, od zawsze bliskich człowiekowi. Z jednej strony jest on porywającą rozrywką, w której na dodatek można wygrać duże pieniądze. Z drugiej zaś stanowi jedno z najpoważniejszych obecnie uzależnień. Mówi się o nim, że to „niewinny niszczyciel”.

Na czym polega fenomen hazardu? Jakie niebezpieczeństwa mu towarzyszą? Czy istnieją może jakieś skuteczne sposoby wygrywania?  

O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się podczas spotkania.  

Liczba uczestników: max 200 osób;   godz. 9:00-9:45, bud. E, parter, sala A

4/ O sztuce radości  

Proponujemy refleksję nad rozumieniem radości jako stanu, będącego elementem pewnej radykalnej postawy życiowej. Radość jest zatem, w tym ujęciu, blisko związana z buntem – przede wszystkim, z buntem przeciw rozpaczy, przeciw smutkowi. (Dante umieścił w piątym kręgu piekła tych, którzy z własnej woli żyli w smutku). Radość staje się aktem oporu, wymagającym wytrwałości i będącym nagrodą samą w sobie.  

Zastanowimy się jednocześnie nad tym, czy radość jest darem-talentem? Czy można nauczyć się radości? Czy można innych nauczyć radości? Ci, którzy na dwa ostatnie pytania dawali odpowiedź twierdzącą (jak m.in. Oscar Wilde oraz Vercors) nie ukrywali, że to droga trudna – wymaga ona pewnego wysiłku. Jednak jest zarazem wyrazem i fundamentem solidarności oraz jedyną metodą nawiązania i prowadzenia rzetelnego i odpowiedzialnego dialogu (wykluczającą przemoc, zazdrość i tym bardziej zawiść). Józef Tischner pisał wprost: Nie można być solidarnym z ludźmi bez sumienia.

Zbadanie relacji między radością a zachwytem może nas doprowadzić do lepszego zrozumienia radości-pełni – ujęcia zgodnego z podejściem przedstawionym w „Dzienniku metafizycznego” Gabriela Marcela.  

Liczba uczestników: max 200 osób;  godz. 12:00-12:45, bud. E, parter, sala A

 

5/ Rozmowy rodzinne – gr. A i gr. B

Nieprawidłowa komunikacja i brak porozumienia między członkami rodziny to poważna sprawa. Rozmowa oraz przekaz niewerbalny są podstawą tworzenia relacji interpersonalnych. Jak zatem komunikować się w rodzinie? Członkowie Koła Naukowego Psychologii Rodziny proponują warsztaty, podczas których doskonalone będą zachowania komunikacyjne służące porozumiewaniu się. Naszym celem jest wzmocnienie umiejętności wyrażenia emocji i potrzeb w rodzinie oraz mówienia o sobie, swoich pragnieniach i wątpliwościach w sposób jasny, a także tworzenia konstruktywnej odmowy. Chcemy podkreślić wartość komunikacji oraz przeprowadzić ćwiczenia związane z aktywnym słuchaniem. Jak rozmawiać nie oceniając i nie karząc? Jak budować mosty zamiast murów? Jak mówić, by nas słuchano, jak słuchać, by do nas mówiono? Nasze warsztaty mają za zadanie pokazać, że rozmowa wcale nie musi być nieprzyjemna, a ćwiczenia jakie zostaną podczas nich przeprowadzone, mają na celu przełamywanie barier komunikacyjnych i zachęcenie do rozwiązywania konfliktów i pogłębiania więzi rodzinnych za pomocą dialogu.

Liczba uczestników: max 15 osób/ gr. A i 15 osób/ gr. B;  godz. 12:00-13:30, bud. AB, parter, sala 11 i 12

6/ Roboty? Robota dla filozofa

W trakcie spotkania omówimy wybrane problemy filozoficzne związane z robotami. Obejrzymy i posłuchamy niektórych już istniejących robotów. Zastanowimy się nad tym, czy roboty mogą myśleć, a także pochylimy się nad niektórymi dylematami etycznymi związanymi z funkcjonowaniem robotów w przestrzeni społecznej. Spróbujemy zrozumieć, dlaczego coraz częściej ludzie traktują roboty jak gdyby były one żywymi organizmami. Rozważymy też, co wspólnego mają nowoczesne roboty z najstarszym ludzkim sposobem myślenia – myśleniem magicznym.

Liczba uczestników: max 90 osób;  godz. 14:00-14:45 bud. AB, parter, sala I

 

Zapisy na ww. wydarzenia → od 6 marca na stronie www.festiwal.amu.edu.pl

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech