Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Wt12luty201323:03
Information
Wyjazdy naszych uczniów
Damian Mańkowski
3997 hits
Wycieczka do Warszawy (GALERIA)

 W dniu 12.12.2012 roku klasa III lc wybrała się wczesnym rankiem na dwudniową wycieczkę do Warszawy.Głównymi celami "humanistów" było zwiedzanie Sejmu RP, wyjście na musical "Deszczowa piosenka" w Teatrze Roma, przyjrzenie się pracy dziennikarzy w gmachu TVP przy Woronicza 17 oraz sprawdzenie się w grach i zabawach serwowanych przez Centrum Nauki Kopernik.

  Po przyjeździe maturzystów do stolicy na pierwszy ogień poszedł Sejm. Po solidnej rewizji klasa mogła wraz z przewodnikiem zwiedzać Sejm. Po krótkiej pogadance dotyczącej powstania Sejmu, jego historii uczniowie przeszli do sali obrad, gdzie głosowano na temat budżetu przyszłorocznego. Polityków widzianych tylko w telewizorach  można było spotkać na żywo. Było ciekawie, ale trzeba było zwolnić miejsca innej grupie zwiedzającej. 

  Następnym punktem programu był Teatr Roma, gdzie klasa obejrzała jeden z najbardziej wyczekiwanych musicali "Deszczową piosenkę". Po trzech godzinach spektaklu można było usłyszeć głosy zachwytu. Musical głównie był chwalony za efekty specjalne i grę aktorską.

Następnego dnia atrakcje czekały już od samego rana. Po przyjeździe na Woronicza 17 i odebraniu nas przez przewodnika wszyscy wsłuchali się w opowieści o gwiazdach, które przewinęły się przez TVP i jak wygląda praca dziennikarza, kamerzysty. Mieliśmy okazję wejść do studia 5., gdzie odbywało się nagranie playbecku Krzysztofa Krawczyka do programu "Laka to melodia. Cała ekipa dbała o to, aby wszystko (oświetlenie, głos. kamery) było dopasowane. Zwiedziliśmy również studio sport oraz studia, skąd nagrywane są "Sprawa dla reportera", czy programy tematyczne dla kanału TVP Historia.

 Ostatnim punktem programu było Centrum Nauki Kopernik. Można było się przekonać jak działają cuda techniki XXI wieku. Przy pomocy karty magnetycznej rozwiązywaliśmy psychotesty, przeszliśmy przez tunel strachu oraz bawiliśmy się w małego fizyka.

 Po dość długim zwiedzaniu trzeba było opuścić stolicę i wrócić do Poznania. Było warto!!!                                                                                                        

 

 

 

 

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 859

Wczoraj 1172

W tygodniu 859

W miesiącu 29453

Od początku 2019 roku 875256

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech