Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 4.75 (2 Votes)
Śr21listopad201810:13
Information
Uroczystości szkolne
Leszek Zawilski
3459 hits
Z „Mazurkiem Dąbrowskiego” (GALERIA)

 Biijemy rekord z „Mazurkiem Dąbrowskiego”

W piątek 9 listopada obchodzono w naszej szkole uroczystość związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Punktualnie o godz. 11.11 społeczność szkolna odśpiewała na boisku hymn narodowy. W ten sposób przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, w której wzięły wszystkie placówki oświatowe w Polsce- blisko 5 mln uczniów i 0,5 mln nauczycieli. Najprawdopodobniej jeszcze nigdy w historii Polski tak wielu uczniów w tym samym czasie nie zaśpiewało "Mazurka Dąbrowskiego". To historyczny dzień, w którym pokazaliśmy jak być razem, wspólnie świętować 100-lecie niepodległości oraz cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami.

Po odśpiewaniu czterech zwrotek hymnu lekko zmarznięci przeszliśmy do auli, w której odbył się uroczysty apel i przedstawienia związane z tym bardzo ważnym, podniosłym dla nas Polaków momentem w dziejach. Nie ma w tych słowach odrobiny przesady- w końcu kolejne takie obchody za kolejne sto lat…

 

DSC_0709-Copy.jpg DSC_0717-Copy.jpg DSC_0719-Copy.jpg

DSC_0722-Copy.jpg DSC_0735-Copy.jpg

Czy oglądałeś nasze programy nadawane w TV18? ZAPRASZAMY!

Wejdź na stronę naszej telewizji. Wejdź!

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech