Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (14 Votes)
Cz5kwiecień201810:39
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
1938 hits
Mamy nową czytelnię!

Za zgodą pani Dyrektor od listopada trwały prace i działania nad adaptacją niewielkiego pomieszczenia sąsiadującego ze szkolną biblioteką. A było co robić: porządkowanie, malowanie i wyposażenie przyszłej czytelni w podstawowy sprzęt.

Nieoceniona okazała się pomoc: pana Tomka - szkolnego rzemieślnika, który w czasie ferii wymalował pomieszczenie i zamocował tablice, pani Oli, która po każdej „akcji” perfekcyjnie sprzątała „pole bitwy” oraz prof. M. Grzesia, który pomógł nam podłączyć sprzęt komputerowy. Pomocni również okazali się nasi uczniowie, którzy chętnie uczestniczyli w pracach porządkowych. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

Prace zostały zakończone całkiem niedawno, bo w marcu. Inauguracja nowej czytelni odbyła się podczas Konkursu Recytatorskiego, który miał miejsce 28 marca. Miło było spotkać się z miłośnikami poezji w pachnącej świeżością czytelni i wysłuchać przepięknych recytacji. Tu również odbyły się pierwsze lekcje z biblioterapii oraz próby czytania wierszy Tuwima i Brzechwy w związku ze zbliżającymi się odwiedzinami dzieci z sąsiadującej szkoły podstawowej.

W nowej czytelni do dyspozycji uczniów są dwa nowe stanowiska komputerowe, czasopisma objęte szkolną prenumeratą, gry planszowe i półka bookcrossingowa.

Wiele jest jeszcze rzeczy, które można byłoby ulepszyć! Jeśli więc masz w domu książki, które już dawno przeczytałeś i nie masz miejsca na ich przechowywanie, posiadasz niepotrzebne gry planszowe, stojącą lampę pokojową, regał na książki, a nawet fotele czy sofę – nie wyrzucaj ich na śmietnik! Przynieś je do biblioteki lub daj o tym znać.

Każdy uczeń może skorzystać z czytelni. Najpierw jednak musi zapoznać się z regulaminem czytelni i za każdym razem wpisać do księgi odwiedzin biblioteki.

Wszystkich uczniów, którzy chcą poczytać książkę lub czasopismo, odrobić lekcje, w spokoju spędzić dużą przerwę lub poczekać na kolejną lekcję zapraszamy serdecznie do nowej czytelni!

Małgorzata Sargalska, Dorota Wyrzykiewicz

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 984

Wczoraj 1235

W tygodniu 7084

W miesiącu 28760

Od początku 2019 roku 910906

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech