Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)

  Kolejna grupa uczniów wyjechała na miesięczne praktyki zagraniczne w ramach projektu Erasmus + pt. „ Drogowcy XXI w – międzynarodowe staże zawodowe szansą dla uczniów szkoły”. 12 uczniów  technikum,  pod opieka Pana prof. Leszka Wiatra od 24 lutego do 24 marca br. szkoli się w Belfaście w stolicy Irlandii Północnej  są to:

Geodeci:
1. Adam Maćkowiak II gw
2. Piotr Zimny II gw
3. Konrad Pawlyta, II ga
4. Monika Tadeusz, II ga,
5. Honorata Nadlewska, II ga
6. Cezary Niemier, III ga,
Drogowcy:
1. Marta Czechelska, II ds
2. Marta Litwiniuk, II ds 
3. Patryk Gas, II ds.

Mechanicy:
1. Adrian Kruk, II ds,
2. Piotr Turguła, II ds,
3. Kamil Malinowski, II ds,

W Belfaście powstał słynny Titanic, który został zbudowany przez firmę Harland and Wolff. Firma ta swego czasu była olbrzymim przedsiębiorstwem, oprócz transatlantyków budowała również mniejsze statki oraz jednostki wojskowe, w sumie z jej stoczni wyszło kilkaset statków.Sam Belfast przez wiele lat nie budował swojej legendy na Titanicu, zmieniło się to kilka lat temu, gdy powstało olbrzymie interaktywne muzeum Titanic Belfast. Poznamy w nim historię miasta, budowy statku oraz dowiemy się więcej o katastrofie.

Irlandia Północna słynie z pięknego wybrzeża, klifów i majestatycznych wzgórz. Dodatkowo na wybrzeżu znajduje się jedyne miejsce w Irlandii wpisane na listę dziedzictwa UNESCO, tzw. Grobla Olbrzyma (Giant’s Causeaway), miejsce to nasi uczniowie będą mieli okazję zobaczyć podczas weekendu wolnego od pracy.

Do Reggio Emilia włoskiego miasteczka  w  terminie: 25 lutego do 25 marca br. pod opieka Pana prof. Pawła Szota pojechali następujący uczniowie:

Geodeci:
1.Bartosz Bendyszak, II gw, 
2.Przemysław Łuczak, II gw, 
3.Filip Staudt, II gw,
4.Mateusz Kostyk, II ga 
5.Patryk Gutowski, II ga 
6.Julia Kulczyńska, III gw 

Mechanicy:
1. Jan Przybył III ds
2. Jakub Sikorski II ds, 
3. Adrian Okulski, II ds.
4. Tomasz Lenkiewicz II ds, 
5. Grzegorz Maruszewski II ds
6. Maciąg Damian II ds.

Reggio Emilia zwane jest niekiedy "miastem 3 kolorów". W tym małym miasteczku leżącym na Nizinie Padańskiej 7 stycznia 1797 roku po raz pierwszy zaprezentowano zielono-biało-czerowną flagę, która z czasem została przyjęta jako oficjalna flaga zjednoczonych Włoch.

Z miastem tym związany jest także polski akcent - tu właśnie Józef Wybicki napisał Mazurka Dąbrowskieg, który po raz pierwszy został odegrany w Caffe dei Luterani. Pamięci tego wydarzenia poświęcone jest Muzeum Hymnu Polskiego.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg 6.jpg

7.jpg

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech