Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Konkursy wojskowe  

Odlotowe szkolenie

Klasy wojskowe  

Szkolne Koło LOK w akcji

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 3.50 (1 głosowało)
So11listopad201713:06
Information
Klasy wojskowe
Administrator strony
3880 hits
Zostań żołnierzem sił powietrznych.

„Zostań żołnierzem Sił Powietrznych”, to hasło które przyświecało szkoleniu ogólnowojskowemu dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowanemu przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów w Poznaniu, na terenie 31. Bazy Lotnictwa Transportowego w dniu 18.10. br. w Poznaniu-Krzesinach.

Młodzież oraz opiekunowie klas mundurowych: Zespołu Szkół Geodezyjno Drogowych w Poznaniu, Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu, Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. i Liceum Ogólnokształcącego w Lubaszu a także instruktorzy 31.BLT i WSAR czynnie uczestniczyła w planowym przedsięwzięciu szkoleniowym mającym przybliżyć problematykę służby wojskowej a przede wszystkim służbę pilota wojskowego. Zajęcia zostały tak ułożone aby każdy z uczniów mógł zapoznać się z historią bazy, zobaczyć współczesne wyposażenie pilota, jak również dotknąć  prawdziwego samolotu F-16 i dowiedzieć się szczegółów jego wyposażenia i zasad jego eksploatacji.

Ponadto prowadzone było szkolenie z następujących tematów:

- obsługa, w tym: rozkładanie i składanie karabinka wojskowego Beryl;

- zasady udzielania pomocy przedmedycznej osobie, która ma rany postrzałowe oraz jej transport na noszach;

- pokonywanie toru przeszkód terenowych;

- zakładanie odzieży p.chemicznej;

- rzut granatem na celność;

- strzelanie z broni pneumatycznej.

Na szczególne wyróżnienie zapracowali, między innymi, następujący instruktorzy:

- szer. Bartosz KOTECKI, st.szer. Grzegorz KOSMOWSKI, szer. Damian NOWAK, st.szer. Iwona KOSIOREK, szer. Jakub FRANAS, szer. Michał MALAK, szer. Krystian RYBSKI – 31. BLT;

- Mariola ŚWITALSKA, Zbigniew GAŁKA, Krzysztof KWIATKOWSKI i Paweł KULESZEWICZ –  WSAR.

Ekspozycja bazy szkoleniowej 31 BLT była bardzo ciekawa i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodzieży i grona pedagogicznego. Nie mniej ciekawym i niosącym sporo emocji, był sprawdzian praktycznych umiejętności, które były tematem szkolenia. W klasyfikacji ogólnej najlepszym zespołem zostali STRZELCY z ZSR w Środzie Wlkp., drugie miejsce zajął zespół CYGAŃSKA SIŁA z LO w Lubaszu a na trzeciej pozycji uplasował się zespół DZIKIE WIEPRZE z ZSGD w Poznaniu.

Zgromadzona młodzież, opiekunowie i organizatorzy podziękowali za pośrednictwem opiekuna naszego przedsięwzięcia majora Krzysztofa TERZYKA, za pomoc w zorganizowaniu szkolenia i pokazów gospodarzowi obiektu dowódcy 31. BLT płk pil. Rafałowi ZDANECKIEMU.

Wśród opuszczającej bazę młodzieży można było dostrzec przekonanie, że czas spędziła owocnie, a organizatorzy mają nadzieję, że co najmniej kilkoro z nich siądzie kiedyś za sterami wojskowego samolotu.

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 911

Wczoraj 1235

W tygodniu 7011

W miesiącu 28687

Od początku 2019 roku 910833

Czy oglądałeś nasze programy nadawane w TV18? ZAPRASZAMY!

Wejdź na stronę naszej telewizji. Wejdź!

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech