Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (1 głosowało)
Wt30maj201719:14
Information
Dorota Wyrzykiewicz
3709 hits
Finał Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej (GALERIA)

Szkolna drużyna strzelecka ZSGD okazała się w tym sezonie najlepsza i pobiła swój wynik z zeszłego roku! W dniu 30 maja br. o godz. 17.00 odbyło się uroczyste zakończenie Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej 2016/2017 organizowanej przez Wojewódzki Związek Wielkopolski LOK dla wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z Poznania i okolic.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie:

I drużyna: Klaudia Begier, Wojtek Gołębiewski, Dominika Gramza, Klaudia Łodyga, Adam Maćkowiak, Bartłomiej Przysło

II drużyna: Dominik Dudziak, Grzegorz Bobkowski, Jan Ferfet, Patrycja Lisiak, Filip Majorek, Agata Matela

      W kategorii drużynowej wśród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła I drużyna ZSGD z dorobkiem 2744 punktów. Tak, jak w zeszłym roku, byliśmy najlepsi i ponownie stanęliśmy na najwyższym podium. Natomiast II drużyna ZSGD zajęła czwarte miejsce zdobywając 2169 punktów. Wyżej wymienionym uczniom serdecznie gratulujemy!

      W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zdobył Wojtek Gołębiewski z klasy 2gw. Zawodnik otrzymał 443 punkty, czym potwierdził swoją znakomitą formę z zeszłego roku. W ubiegłym roku Wojtek zajął III miejsce, co oznacza że od tego czasu zrobił ogromny progres, doskonaląc przez cały rok szkolny swoje umiejętności na zajęciach dydaktycznych na strzelnicy. Drugie miejsce zdobyła Klaudia Łodyga z klasy 2ga gromadząc na swoim koncie aż 438 punktów. Okazało się, że wspaniałymi strzelcami mogą być uczniowi nie tylko z klas wojskowych, a strzelectwo, jako dyscyplina sportowa, może być wielką pasją każdego ucznia naszej szkoły, bez względu na płeć. Ponoć lepszymi strzelcami są właśnie kobiety! Moim zaś zadaniem jest szukać takich wyjątkowych zawodników we wszystkich klasach naszej szkoły, a jest w czym wybierać, wierzcie mi!

      W kolejnym roku szkolnym trudno nam będzie poprawić wynik, bo lepiej niż w tym roku być już nie może, zdobyliśmy bowiem najwyższe laury w obu kategoriach strzeleckich! Sportowe trofea można podziwiać w gablocie Szkolnego Koła Strzeleckiego.

Zwycięzcom indywidualnym i obu drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy powtórzenia wyników w przyszłym roku!

    

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 952

Wczoraj 1172

W tygodniu 952

W miesiącu 29546

Od początku 2019 roku 875349

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech