Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)

  To projekt zagranicznych praktyk dla uczniów szkół średnich. Aktualnie jesteśmy w czasie realizacji projekt zatytułowany: „Drogowcy XXI wieku – międzynarodowe staże zawodowe szansą dla uczniów szkoły”, daje on możliwość 48 uczniom z II i III klas technikum, odbycia miesięcznych praktyk zawodowych w firmach geodezyjnych, drogowych i samochodowych na terenie Irlandii Północnej i Włoch. Pierwsza 24 osobowa grupa wyjechała zaraz po feriach zimowych: do Belfastu i Reggio Emilia niedaleko Bolonii.

Celem głównym projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie uczestników, nabycie przez nich doświadczenia zawodowego  w środowisku międzynarodowym. Liczymy, że podniosą oni swoje kompetencje zawodowe, poznają nowe technologie, podwyższą umiejętności z zakresu porozumiewania  się w języku angielskim –poprzez poznanie   słownictwo branżowego, kontakt z "żywym" językiem. Praktyki zagraniczne to  okazja do skonfrontowania się z dorosłym życiem, jak również do poznania innych kultur , tradycji i obyczajów. Oprócz pracy na młodzież czeka również zwiedzanie okolicy. W programie  zaplanowane są 2 wycieczki. Np. we Włoszech będą mogli wybrać spośród: krzywej wieży w Pizie; Florencji ,w której tworzyli min. Dante, Michał Anioł, Leonardo da Vinci, Botticelli; kanałów Wenecji, albo zwiedzić Bolonię, szczycą  się najstarszym uniwersytetem  i urokliwymi arkadami.

Liczymy, że praktyki zagraniczne ułatwią młodzieży przyjęcie postawy tolerancji, otwartości wobec odmiennych kultur, zwyczajów. Nauczą samodzielności. Zachęcą  i pokażą sens  nauki nie tylko przedmiotów zawodowych, ale również historii, geografii, języków obcych. Wzbudzą w młodzieży chęć do poznawania świata i jego różnorodności.

Na zdjęciach nasi uczniowie przed wylotem na lotnisku we Wrocławiu.


 

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech