Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

 

Klasa sportowa - taniec

Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych  w Poznaniu prowadzi oddział sportowy o profilu nowoczesny taniec sportowy, współpracując z poznańskimi klubami sportowymi.
•W klasach I-III o profilu sportowym realizowany jest autorski program nauczania i obejmuje :
- przygotowanie ogólnorozwojowe : wytrzymałość, szybkość, skoczność, gibkość, zwinność, koordynacja,
- techniki tańca nowoczesnego: hip-hop, dancehall, break Dance, poppin’, house, disco slow, Dance show, fantasy show…
- techniki tańca jazz’owego,
- modern,
- techniki uzupełniające barre au sol,
- taniec klasyczny,
- wiedza o tańcu.

•Program realizowany jest w ścisłej współpracy z poznańskimi klubami sportowymi.  Współpraca dotyczy w szczególności ustalenia kryteriów rekrutacji do szkoły, szkolenia zawodników, uczestnictwa w zawodach.
•Obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin zajęć sportowych wynosi 10 godzin lekcyjnych
•Zawodnicy z klas sportowych,którzy są członkami Polskiego Związku Tańca Sportowego i zobowiązani są do wpłacania składki członkowskiej ustalanej przez Zarząd na każdy rok.
•Klasy sportowe biorą udział w pokazach, zawodach sportowych rangi krajowej i międzynarodowej, mają możliwość udziału w obozach sportowych letnich i zimowych organizowanych przez Klub.

WARUNKI PRZYJĘCIA UCZNIÓW DO KLASY SPORTOWEJ

  • bardzo dobry stan zdrowia;
  • zaliczanie prób sprawności fizycznej;
  • ujawnione predyspozycje do uprawiania  nowoczesnego tańca sportowego;
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania gimnastyki sportowej (lekarz medycyny sportowej)

 

 

 

 

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Przydatne linki

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech