Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

    

  Kształcenie technika pojazdów samochodowych umożliwia nabycie niezbędnych umiejętności zawodowych obejmujących głównie prace związane z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych, diagnostyką i utrzymaniem pojazdów w gotowości technicznej. Szkoła daje taką ofertę, ponieważ wzrastająca liczba pojazdów i ich zaawansowanie technologiczne generuje popyt na wysokiej klasy pracowników technicznego zaplecza motoryzacji.


Uczeń w trakcie nauki uzyska następujące kwalifikacje:

 •  diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych
 •  diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych
 •  organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych

 

Absolwent jest przygotowany do kontynuowania nauki na kierunkach:

 • mechanicznych
 •  transportu
 • budowy samochodów i maszyn roboczych

 

Absolwent jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub pracy w przedsiębiorstwach:

 •  stacje obsługi pojazdów samochodowych
 •  stacje kontroli pojazdów
 • zakłady produkcyjne i naprawcze pojazdów samochodowych
 •  salony sprzedaży pojazdów samochodowych
 •  przedsiębiorstwa transportu samochodowego
 •  przedsiębiorstwa doradztwa technicznego dotyczącego motoryzacji
 •   przedsiębiorstwa zajmujące się likwidacją pojazdów samochodowych
 • instytucje zajmujące się ewidencją pojazdów samochodowych oraz ubezpieczeniami komunikacyjnymi
 • instytucje zajmujące się obrotem pojazdami samochodowymi i ich częściami


 

Nauka trwa 2 lata (tryb zaoczny).
Tytuł technika pojazdów samochodowych otrzymuje słuchacz, który zdał egzaminy z trzech kwalifikacji:

 

M.17 Diagnoza i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych;E.7 Diagnoza i naprawa układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych;

M.41 Organizacja i nadzór obsługi pojazdów samochodowych.

Nowa podstawa programowa kształcenia w zawodzie technik pojazdów samochodowych obowiązuje od 1 września 2012 r.

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Przydatne linki

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech