Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Click to listen highlighted text! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Powered By GSpeech

 

REKRUTACJA 2024/2025

https://www.zsgd.poznan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=388&Itemid=242

WYPEŁNIJ WNIOSEK :   https://nabor.pcss.pl/poznan

 

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

 

Technik pojazdów samochodowych - to zawód związany z obsługą pojazdów samochodowych. Umożliwia pracę w różnorodnych gałęziach motoryzacji i poza nią. Nauka trwa 5 lat. 

Wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych, które są wyposażone w elektronikę i nowoczesne technologie. 

Po ukończeniu kształcenia absolwent będzie gotowy do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

  • organizowania i wykonywania obsługi pojazdów samochodowych;
  • diagnozowania oraz naprawy elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych;
  • oceny stanu technicznego pojazdów, ustalania przyczyn niesprawności oraz sposobu napraw;
  • wykonywania napraw pojazdów samochodowych;
  • kontrolowania jakości wykonanych napraw;
  • prowadzenia usług motoryzacyjnych;
  • prowadzenia dokumentacji związanej z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych.

W czasie trwania nauki uczeń odbywa praktykę zawodową na warsztatach szkolnych lub u pracodawcy jeden dzień w tygodniu. Aby otrzymać dyplom z  tytułem  TECHNIKA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH uczeń musi zdać egzaminy zawodowe:

  • w klasie czwartej - MOT.05 Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych
  • w klasie piątej - MOT.06 Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych

Zdobycie dwóch kwalifikacji uprawnia do legitymowania się tytułem zawodowym technik pojazdów samochodowych.

  

 

 

 

 

 

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Click to listen highlighted text! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Powered By GSpeech

Przydatne linki

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech