
Tegoroczna edycja Konkursu Ortograficznego miała nieco inny przebieg. Najpierw uczniowie zapoznali się ze zmianami w polskiej ortografii, które zostały wprowadzone przez Radę Języka Polskiego od 1 stycznia 2026 r. Następnie napisali krótki tekst, który był sprawdzianem ich znajomości zasad pisowni.
Mistrzem Ortografii ZSGD został Szymon Bandura z kl. 3gb, drugie miejsce zajął Bartłomiej Żurek z kl. 3gb, natomiast trzecie Franciszek Wlazełko z kl. 3gb. Po uroczystym wręczeniu nagród uczestnicy dowiedzieli się, jakie popełnili błędy oraz w jaki sposób zapisywać trudniejsze słowa.
Laureatom gratulujemy zwycięstwa, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję konkursu.
