Poznańscy rezerwiści z WSAR przeszkolili młodzież klas mundurowych.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów w Poznaniu
zorganizowało i z powodzeniem przeprowadziło pierwsze w tym roku szkolenie proobronne
dla młodzieży szkół średnich i zawodowych pod nazwą „Dzień szkolenia ogólnowojskowego – Edycja 2026”.
W zajęciach uczestniczyło grono uczniów „klas mundurowych” z następujących szkół:
Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu, Zespołu Szkół Mechanicznych w Poznaniu, EDUKACJI Lubasz w Lubaszu,
Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu oraz Szkoły Podstawowej w Kicinie – łącznie 170 uczniów.
Zwycięzcami sprawdzianu umiejętności, nieodzownego elementu każdych zajęć WSAR z młodzieżą szkolną, zostały następujące drużyny:
1. pierwsze miejsce zajęła drużyna o nazwie „SZCZUROPAŁKI” z Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu,
w składzie: Jakub GOŹDZIAK, David JAKÓBCZYK, Ksawery FRANCZAK i Eryk LEMIESZ;
2. na drugim miejscu uplasowała się drużyna o nazwie „PABLO” z EDUKACJI Lubasz w Lubaszu,
w składzie: Norbert MACHNIO, Maksymilian OTREBA, Tymoteusz SIERDZKI i Mikołaj MOLSKI;
3. na trzecim miejsce zajęła drużyna o nazwie „CUBA” z EDUKACJI Lubasz w Lubaszu,
w składzie: Bartosz BIENEK, Kacper PALUSZKIEWICZ, Mateusz WIECZOREK i Alan BUDZIŃSKI.
Działacze Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów wręczyli zwycięzcom sprawdziany puchary i medale.
Przedstawicielowi gospodarza obiektu podziękowano brawami za pomoc w realizacji zajęć.


