Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Click to listen highlighted text! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Powered By GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (4 Votes)
Pn17czerwiec202413:18
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
388 hits
Podsumowanie Ogólnopolskiego Programu „Biblioteka – Dobre miejsce dla człowieka”

        W tym roku szkolnym biblioteka ZSGD przyłączyła się do Ogólnopolskiego Programu mającego na celu promocję czytelnictwa. Został on zaproponowany przez czasopismo „Biblioteka w szkole” i składał się z szeregu zadań do wykonania przez czytelników.

      Pierwszym zadaniem był podjęcie wyzwania Klubu Pożeraczy Książek. Uczniowie zadeklarowali chęć przeczytania pięciu książek z różnych dziedzin i na koniec wykonywali wyzwanie. Polegało ono na napisaniu krótkiej recenzji książki wraz z oceną za pomocą gwiazdek, która trafiała na plakat „Bookflixa”. Plakat z poleceniami ciekawych powieści do tej pory zdobi przedsionek biblioteki.

      W programie realizowane były także „Ciche przerwy na czytanie”. Uczniowie mogli przychodzić do biblioteki i delektować się czytaniem. Sprzyjało to spędzaniu wolnego czasu bez telefonu,  za to w towarzystwie bohaterów literackich. Na koniec odbyła się „Loteria w bibliotece”. Uczniowie losowali numerki, którym odpowiadały różne kategorie książek z wielu dziedzin. Dzięki temu mieli okazję wypożyczyć książkę – niespodziankę do przeczytania. Trafiali na tytuły, po które sami by nie sięgnęli, a okazywały się bardzo ciekawe.

        Najbardziej zaangażowany w wykonywanie zadań z programu był Olwier Kasprzak z kl. 2ga. Jego wysiłek został doceniony i otrzymał nagrodę książkową oraz dyplom.

      Wszystkim uczestnikom programu serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych aktywnościach organizowanych przez bibliotekę.

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Click to listen highlighted text! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Powered By GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 76

Wczoraj 448

W tygodniu 76

W miesiącu 11546

Od początku 2019 roku 1994686

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech