Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Click to listen highlighted text! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Powered By GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (3 Votes)
Pn3czerwiec202408:42
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
295 hits
Ogólnopolskie Wybory Książek

         Ogólnopolskie Wybory Książek w naszej szkole odbyły się 28 maja. Była to inicjatywa w ramach programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” i została ona zorganizowana zamiast zeszłorocznej akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”, w której wraz z młodzieżą regularnie bierzemy udział.

         W tym roku ogólnopolska akcja miała dodatkowo bardzo ważne znaczenie, ponieważ była niezbędnym warunkiem właściwej realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, z którego udało się pozyskać spore środki na zakup książek i wyposażenia do szkolnej biblioteki. Sugestie zakupu książek starano się pozyskać od uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.

       We wtorek komisja wyborcza w składzie: Zuzanna Trojanek, Zosia Stűrmer i Zosia Wojaczek wraz ze skrzynką i listami klas wyruszyła do sal, tak by każdy mógł uczestniczyć w wyborach książek. Wcześniej, na lekcjach wychowawczych i języka polskiego, młodzież mogła przedyskutować i ustalić wspólne preferencje książkowe. Wiele sugestii zakupu otrzymaliśmy również od nauczycieli, którzy osobiście przychodzili do biblioteki i składali swoje propozycje oraz od rodziców uczniów, którzy mogli na Librusie w formie ankiety przekazać nam swoje podpowiedzi.

         Pojawiło się wiele tytułów książek młodzieżowych, w tym powieści i literatury fantasy. Niektóre z tych książek posiadamy już w naszych zasobach, więc należało uważnie prześledzić i sprawdzić przekazane głosy. Zaproponowano również książki historyczne, biograficzne, przygodowe, kryminały, thrillery, sagi pokoleniowe oraz literaturę popularnonaukową, dotyczącą nauki danego zawodu. Wiele z tych wskazówek okazało się ciekawymi propozycjami i na pewno zostaną one wzięte pod uwagę przy zakupach.

         Jeśli kogoś nie było w tym dniu w szkole, bądź komisji nie udało się dotrzeć do danej klasy, można do końca roku szkolnego osobiście w bibliotece przekazywać swoje sugestie do listy zakupów.

         Na koniec bardzo dziękujemy komisji wyborczej, bez której pracy i zaangażowania akcja nie przebiegłaby tak sprawnie!

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Click to listen highlighted text! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Powered By GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 3135

Wczoraj 701

W tygodniu 4623

W miesiącu 11974

Od początku 2019 roku 1908919

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech