Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Click to listen highlighted text! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Powered By GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (5 Votes)
Wt28maj202407:05
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
327 hits
Szkolny Turniej Warcabowy 2024

       27 maja odbyła się druga edycja Szkolnego Turnieju Warcabowego. Śmiało można nazwać go międzynarodowym, gdyż uczniowie ZSGD zmierzyli się w nim z pochodzącą z Ukrainy młodzieżą z klasy przygotowawczej.

       W rozgrywkach wszyscy uczestnicy musieli rozegrać partie gry między sobą. Turniej trwał kilka godzin, gdyż z każdym przeciwnikiem należało stoczyć pojedynek. Za wygrana partię przyznawany był 1 pkt, natomiast za remis 0,5 pkt.

     Walka o zwycięstwo okazała się niezwykle zaciekła. Dopiero ostatnia rozgrywka wyłoniła laureata Turnieju. Okazał się nim Ihor Dotsenko z klasy przygotowawczej.  Drugie miejsce zajął Serhii Khmelinskyi (klasa przygotowawcza), natomiast trzecie Kateryna Divushchek również z klasy przygotowawczej. Nasi goście okazali się zatem niekwestowanymi mistrzami warcabów!

     Dzięki Turniejowi uczniowie z klasy przygotowawczej mieli okazję poznać swoich polskich rówieśników, a także poćwiczyć konwersację w języku polskim. Rozgrywkom towarzyszył także dobry humor i były wspaniałą okazją do integracji młodzieży.

Zapraszamy na kolejną edycję Turnieju w przyszłym roku!

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Click to listen highlighted text! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Powered By GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 3307

Wczoraj 701

W tygodniu 4795

W miesiącu 12146

Od początku 2019 roku 1909091

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech