Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Click to listen highlighted text! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Powered By GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (6 Votes)
Pt17maj202410:54
Information
Warto przeczytać
Małgorzata Sargalska
349 hits
B.A. Paris „Przyjaciółka”

       Brytyjska pisarka jest autorką wielu znanych i cenionych thrillerów psychologicznych. Jej pierwsza powieść „Za zamkniętymi drzwiami” została uznana za najlepszy debiut 2016 roku. Wciągająca fabuła, mylenie tropów, zaskakujące zakończenie – to elementy niewątpliwie charakteryzujące jej twórczość. Najnowsza powieść pisarki „Przyjaciółka” również zainteresuje czytelnika już od pierwszych stron.

       Iris i Gabriel to małżeństwo, które wraca właśnie z kilkudniowego urlopu do domu. Wyjazd był im bardzo potrzebny, gdyż Gabriel przeżywa wypalenie zawodowe i wziął kilka miesięcy wolnego w klinice, w której jest lekarzem. Na jego stan psychiczny wpłynęła niedawna tragedia, której był świadkiem. Kilka tygodni wcześniej znalazł na dnie urwiska osiemnastoletniego chłopaka z sąsiedztwa i jako lekarz ma wyrzuty sumienia, że nie był w stanie mu pomóc. Towarzyszył mu w ostatnich chwilach  i słyszał jego ostatnie słowa. Krótki urlop miał mu pomóc w uporaniu się z tą traumą.

       Po powrocie okazuje się, że w domu małżeństwa przebywa ich paryska przyjaciółka Laure, która posiada klucz do ich mieszkania. Przeżywa właśnie dramat po zdradzie męża i postanawia się zatrzymać u swoich angielskich przyjaciół. Iris i Gabriel nie mają nic przeciwko i namawiają zrozpaczoną kobietę, aby została u nich tak długo, jak tego potrzebuje. Mijają kolejne tygodnie, a Laure nie ma zamiaru się wyprowadzić. Nosi ubrania Iris, śledzi ją, a także interesuje się niedawną tragedią chłopaka z sąsiedztwa. Z każdym dniem atmosfera się zagęszcza. Nieufność, wzajemne podejrzenia, piętrzące się sekrety i  rodzące się oskarżenia sprawiają, że wszyscy się od siebie oddalają. Czy dojdzie do kolejnej tragedii…?

     Najnowsza powieść Paris nie rozczarowuje. Misternie uknuta intryga, sekrety bohaterów, a także wartka akcja powodują, że czyta się ją jednym tchem. Czytelnik, podążając za wskazówkami autorki, stara się rozwikłać piętrzące się zagadki, ale wcale to nie jest łatwe. Zakończenie powieści jest jak zwykle zaskakujące i stawiające w nowym świetle bohaterów. Gorąco polecam wszystkim miłośnikom twórczości Paris, a także thrillerów psychologicznych smile

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Click to listen highlighted text! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Powered By GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech