Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Click to listen highlighted text! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Powered By GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (5 Votes)
Pn20maj202409:21
Information
Warto przeczytać
Dorota Wyrzykiewicz
117 hits
Michał Koterski „To już moje ostatnie życie”

     Nigdy nie zaliczałam się do fanek Michała Koterskiego. Syn sławnego polskiego reżysera dał się poznać szerszej publiczności po wystąpieniu w absolutnie kultowym filmie „Dzień świra”. Niezapomniana rola, w dodatku w produkcji reżyserowanej przez Marka Koterskiego, na zawsze odmieniła życie młodego wówczas aktora. 

     Postać Sylwestra Miauczyńskiego, syna głównego bohatera, wypadła znakomicie. Zastanawiałam się jednak, ile w tej kreacji było prawdziwej gry aktorskiej, a ile zwyczajnego zachowania Michała. Wątpliwości były tym większe, im częściej można było usłyszeć informacje o dziwnych i nieobliczalnych zachowaniach młodego celebryty i słuchać jego kontrowersyjnych wypowiedzi w wywiadach. Wiele lat później mogłam zobaczyć grę Michała Koterskiego w wersji scenicznej „Dzień świra opera/musical” i niestety byłam zawiedziona tą kreacją aktorską.

     Kiedy na rynku pojawiła się autobiografia aktora o intrygującym tytule „To już moje ostatnie życie”, z wielką ciekawością przystąpiłam do czytania. Ta książka to bezkompromisowa i szczera opowieść jednego z najbardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych polskich aktorów. Myślę, że na fenomen tej lektury, duży wpływ miała znakomita dziennikarka – Beata Nowicka, przed którą kulisy swojego życia uchylało wiele osobistości zarówno ze świata polityki, jak i kultury. Nowicka jest autorką biografii, między innymi, Barbary Stuhr, Macieja Stuhra, Ewy Drzyzgi czy Zbigniewa Zamachowskiego. Rozmowa z Michałem Koterskim to kolejna publikacja w jej dorobku dziennikarskim. 

     W rozmowie Michał opowiada, jak wyglądało jego dzieciństwo w aktorskiej rodzinie, dorastanie w świetle fleszy i szansę, jaką dostał od Boga. Po latach z dystansem ocenia swoje życie i działalność zawodową. Nie brakuje wspomnień o niełatwych wydarzeniach, alkoholizmie ojca, własnych uzależnieniach, licznych pobytach w ośrodkach odwykowych i - wydawałoby się - zaklętym kręgu, z którego nie ma wyjścia.  

     W swojej książce Michał Koterski rozprawia się z przeszłością. Jakie wydarzenia wpłynęły na jego przemianę? W jaki sposób udało mu się wyrwać ze szponów nałogu i wyjść na prostą? Co lub kto mu w tym pomógł? Tego wszystkiego dowiesz się w poruszającej i do bólu szczerej biografii „To już moje ostatnie życie” i zapewniam, że wtedy zupełnie inaczej spojrzysz na tę postać. Sprawdźcie sami!

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Click to listen highlighted text! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Powered By GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech