Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Click to listen highlighted text! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Powered By GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (16 Votes)
Pt19kwiecień202411:30
Information
Biblioteka
Małgorzata Sargalska
330 hits
Szkolny Konkurs Ortograficzny 2024

     We wtorek 16 kwietnia odbyła się już dziewiąta edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Uczestnicy zmierzyli się z dyktandem, którego tematyka dotyczyła podróżowania. Część słów sprawiła uczniom trudność i musieli się chwilę zastanowić, jak je zapisać.

     Przed ogłoszeniem wyników uczestnikom zostały wyjaśnione zasady pisowni, dotyczące najczęściej popełnianych błędów. Najwięcej problemów przysporzyła pisownia wyrazów złożonych, takich jak: nienadaremnie, nasamprzód, nicnierobienie, naprędce, czy stuipółletni. Wyzwaniem okazał się także zapis wyrażenia w tę i we w tę, które często było mylone z potocznym wte i wewte. Problem sprawiły także wyrazy superekstremalne i megapożywka, które często uczestnicy zapisywali oddzielnie.

       Tytuł tegorocznego Mistrza Ortografii ZSGD zdobyła Kinga Ziółkowska z kl. 4la, drugie miejsce zajął Adrian Rostalski z kl. 4ga, natomiast trzecie miejsce na podium przypadło Erykowi Szymurze z kl. 4ga. Laureatom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku!

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Click to listen highlighted text! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Powered By GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 3260

Wczoraj 701

W tygodniu 4748

W miesiącu 12099

Od początku 2019 roku 1909044

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech