Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Click to listen highlighted text! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Powered By GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (14 Votes)
So20kwiecień202414:00
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
424 hits
Promocja szkoły w środowisku lokalnym

   W związku ze zdobyciem pierwszego wyróżnienia w konkursie „Wielkopolska Biblioteka Roku” organizowanym przez PBP miałyśmy zaszczyt i wielką przyjemność podzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami. Prezentacja odbyła się 16 kwietnia w siedzibie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu w ramach cyklicznych spotkań Sieci E-bibliotekarz.

   Przygotowana prezentacja w programie Power Point pozwoliła na sprawne przełączanie się na stronę szkoły, na której w odpowiednich zakładkach archiwizowane są wszystkie nasze pomysły na promocję biblioteki i czytelnictwa oraz sposoby ich realizacji. Zapoznałyśmy uczestników konferencji z akcjami promującymi czytelnictwo wśród młodzieży ZSGD (V Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady”; Narodowe Czytanie; akcja „Jak nie czytam, jak czytam”; ogólnopolski program „Biblioteka dobre miejsce dla człowieka”; Książkowa skrzynka życzeń; Bookcrossing), zakładką na stronie szkoły „Warto przeczytać”, Facebookiem Biblioteki ZSGD oraz licznymi konkursami, które są już tradycją naszej szkoły. Szerzej omówiłyśmy tegoroczną innowację pedagogiczną pt. „Sztuka opowiadania jako narzędzie wzmacniające dobrostan uczniów” w trakcie realizacji której jesteśmy obecnie. Przedstawiłyśmy cel i przebieg zakończonych już innowacji: „Z książką mi do twarzy” oraz „Sto pasji nauczycieli na 100-lecie szkoły”. Na uwagę zasłużyły działania Szkolnego Koła Wolontariatu: akcje „Czytamy dzieciom”, zbiórki książek, kiermasz świąteczny, wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży ze szkoły przyszpitalnej oraz akcja „Listy do chorych rówieśników”. Nasze działania mogłyśmy urozmaicić relacjami w formie kolorowych slajdów i krótkich filmików, co okazało się bardzo atrakcyjne w odbiorze.

   Bardzo cenimy sobie spotkania z nauczycielami i pracownikami PBP, bo oprócz dzielenia się doświadczeniem i dobrymi praktykami, co pozwala zwiększać kreatywność i efektywność w pracy, możemy również wspólnie realizować poszczególne projekty i zadania, a także pomagać sobie wzajemnie w trudnych sytuacjach. Nawiązanie nici porozumienia i stworzenie sieci wsparcia z innymi nauczycielami daje poczucie satysfakcji i pozwala się rozwijać!

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Click to listen highlighted text! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Powered By GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 93

Wczoraj 448

W tygodniu 93

W miesiącu 11563

Od początku 2019 roku 1994703

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech