Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Click to listen highlighted text! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Powered By GSpeech
Pt5kwiecień202410:23
Information
BasSzy
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej

W dniach 21 – 22 marca 2024 r. w Krakowie odbył się finał jubileuszowy 35 Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej dla uczniów szkół średnich z całej Polski.

Temat konkursu: Procesy geologiczne prowadzące do powstania obiektów geoturystycznych.

Tematyka konkursu obejmowała:

  • ciekawe formy geologiczne powstałe w wyniku działania procesów geologicznych endogenicznych i egzogenicznych,
  • charakterystykę procesów, które spowodowały powstanie form określonych jako obiekty/atrakcje geoturystyczne,
  • występowanie obiektów geoturystycznych w Polsce.

 

Finał odbył się na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Jednym z zadań finałowych była prezentacja opracowanej w II etapie tablicy geoturystycznej oraz dyskusja z komisją konkursową. Finaliści byli również zaangażowani w realizację zadań indywidualnych i grupowych skupiających się na rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia, kreatywności i rozwiązywania problemów z zakresu tematyki konkursu.

Do finału zakwalifikowało się sześciu uczniów naszej szkoły.

Pierwszy zespół w składzie: Adam Zaręmba, Hubert Soczewski, Wiktor Kulpiński – IV klasa Technik Geolog. Opracowali i wykonali tablicę geoturystyczną pt. „Meteoryt Morawsko”.

Drugi zespół w składzie: Martyna Derda, Zuzanna Brzozowska, Joanna Chrustowska– III klasa Technik Geolog,. Opracowały  i wykonały tablicę geoturystyczną pt. „Katedra Oczami Paleontologa”.

Wszyscy  nasi uczniowie  zostali laureatami i otrzymali certyfikaty uprawniające do przyjęcia na wybrane uczelnie z pominięciem procesu rekrutacji.

 

Dla nauczycieli – opiekunów zostały zorganizowane warsztaty przez ESRI Polska – „Wprowadzenie do ArcGIS”, a dla uczniów wycieczka połączona ze zwiedzaniem Jaskini Nietoperzowej i praktycznym zastosowaniem danych lotniczego skaningu laserowego LIDAR w kontekście analizy powierzchni terenu. Wycieczka zorganizowana została przez WGGiOŚ AGH.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu, wierzymy, że osiągnięty przez Was sukces będzie motywacją do dalszych spektakularnych osiągnięć w przyszłości.

 

 

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Click to listen highlighted text! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Powered By GSpeech

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech