Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Śr21maj201416:48
Information
Projekty miedzyszkolne
Koordynator projektu – Żaneta Siberna-Wolitzki
2653 hits
II EDYCJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO „I TY MOŻESZ KIEDYŚ ZOSTAĆ GEODETĄ” (GALERIA)

 30 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Geodezyjno Drogowych po raz drugi został przeprowadzony międzyszkolny projekt edukacyjny  - „I  TY KIEDYŚ MOŻESZ ZOSTAĆ GEODETĄ”, w ramach którego odwiedzili nas uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 54 i 56 w Poznaniu.

   Po ciepłym przywitaniu w sali geodezyjnej, goście zostali podzieleni na grupy i przez trzy godziny lekcyjne pracowali w różnych zespołach warsztatowych.            
        W trakcie pierwszej części spotkania pani profesor Anna Grzesiak w nietuzinkowy sposób opowiedziała gimnazjalistom historię powstania ZSGD - szkoły z tradycjami.  Młodzież miała możliwość obejrzenia nietypowych zdjęć, starych dokumentów, a nawet kopii świadectw pierwszych absolwentów…
Następnie naszym gościom  przedstawiono prezentację multimedialną w wersji angielsko-polskiej - poświęconą  patronowi naszej szkoły - Rudolfowi Modrzejewskiemu, którą komentowali uczniowie z klasy I GA technikum geodezyjnego:  Daniel Frankowski i Tamer Adas.
     W dalszej części warsztatów uczniowie  z poznańskich gimnazjów rywalizowali ze sobą  w zespołach rozwiązując niełatwy quiz biograficzny o wielkim budowniczym mostów -Rudolfie Modrzejewskim  i odpowiadali na pytania zadawane przez panie profesor: Żanetę Siberna-Wolitzki i Annę Grzesiak.  Najlepsze drużyny zostały nagrodzone słodkimi niespodziankami. 
     Na koniec pierwszego bloku warsztatów, młodzi ludzie mieli możliwość porozmawiania  o specyfice naszej szkoły i przedmiotach tu nauczanych - zarówno z uczniami pierwszej klasy  technikum geodezyjnego, jak i ze świeżo „upieczonym” absolwentem ZSGD – Marcinem Silskim, który w oryginalny sposób przedstawiał zainteresowanym zawiłości pomiarów geodezyjnych i odpowiadał na trudne pytania najbardziej dociekliwych uczniów. Ta część spotkania zakończyła się oglądaniem instrumentów geodezyjnych, znajdujących się w szklanych gablotach  unikatowego muzeum geodezyjnego.
     Na II część warsztatów złożyła się projekcja  filmu dokumentalnego o najpiękniejszych mostach świata - połączona z niezwykle pasjonującym wykładem pana prof. Mariusza Kaczmarka na temat budowy mostów,  skomplikowanych obliczeń matematycznych i… największych katastrof budowlanych w tej dziedzinie nauki.
     Ostatnia – III - część warsztatów – najbardziej ekscytująca ! - została przeprowadzona przez pana profesora Leszka Zawilskiego.  Na wstępie nasi goście mieli możliwość przypomnienia sobie różnorodnych pojęć geograficznych i wykorzystania skali do rozwiązywania  zadań geodezyjnych. W części praktycznej mogli - pod czujnym okiem pana profesora – poznać codzienną pracę geodety, obejrzeć, dotknąć i  wykorzystać sprzęt geodezyjny podczas prac w terenie...
     Na koniec uczestnicy otrzymali symboliczne dyplomy ukończenia „ekspresowego” szkolenia geodezyjnego w ZSGD.
        Podobnie jak w ubiegłym roku, projekt - „I TY MOŻESZ KIEDYŚ ZOSTAĆ GEODETĄ” został także i teraz entuzjastycznie przyjęty przez społeczność szkolną poznańskich gimnazjów, które zadeklarowały chęć współpracy z naszą szkołą w kolejnych latach. Pozostaje nam zatem żywić nadzieję, że spora część trzecioklasistów, którzy brali udział  w projekcie, od września zasiądzie w ławkach ZSGD, aby się kształcić w zawodzie geodety…

pr_10.jpg pr_11.jpg pr_12.jpg

pr_13.jpg pr_14.jpg pr_15.jpg

pr_16.jpg pr_17.jpg pr_18.jpg

pr_19.jpg pr_20.jpg pr_21.jpg

pr_22.jpg pr_23.jpg pr_24.jpg

pr_25.jpg pr_26.jpg pr_27.jpg

pr_3.jpg pr_4.jpg pr_5.jpg

pr_6.jpg pr_7.jpg pr_8.jpg

pr_9.jpg

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech