Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (12 Votes)
Pt15czerwiec201810:01
Information
Bibliotekarz poleca
Karina Brzezinska 1la
2158 hits
Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

      Powieść, którą uważam za godną polecenia wszystkim miłośnikom komedii romantycznej, nosi tytuł „Love, Rosie”. Autorka, Cecelia Ahern, momentami wywołuje w nas silne emocje, na szczęście cała historia kończy się z happy endem.

        „Love, Rosie” to powieść, którą czytelnik sam układa w swojej głowie. Za sprawą wyobraźni musimy wykreować historie stojące za poszczególnymi listami, ,,zobaczyć” wydarzenia, których świadkiem nie byliśmy i dopowiedzieć sobie to, o czym bohaterowie nie chcą mówić wprost. Cecelia Ahern wręcza nam stos korespondencji i pozwala śledzić losy osób, które ożywają dzięki czytającemu.

       Główna bohaterka – Rosie i jej wieloletni kumpel z dzieciństwa Alex są maturzystami. Mieszkają w Dublinie i snują plany opuszczenia rodzinnych stron i kontynuowania nauki na wymarzonych studiach w Bostonie. Ona chce być w przyszłości hotelarką, a on lekarzem. Pod koniec średniej szkoły sporo imprezują, ale też i uczą się. Na bal maturalny każde z nich wybiera się z kimś innym. Rosie idzie ze szkolnym przystojniakiem Gregiem, a Alex zaprasza seksowną Bethany. Ta decyzja zaważy na ich dalszych losach i ich przyjaźni. Alex dostaje stypendium na Harvardzie. Rosie czeka zupełnie inna rola życiowa. Ukrywa ten fakt przed przyjacielem i obiecuje dojechać do niego do Bostonu za jakiś czas. Oczywiście szybko okazuje się jaki jest prawdziwy powód jej pozostania w Dublinie. Od tej pory każde z nich żyje swoim życiem, daleko od siebie, ale mają ze sobą kontakt. Obydwoje próbują ułożyć sobie życie, co im nie wychodzi najlepiej. Rosie ma większe doświadczenie życiowe i kogoś bardzo  w jej życiu ważnego, za kogo jest odpowiedzialna, co ma wpływ na jej dalsze decyzje. Alexowi nie udaje się stworzyć szczęśliwego związku i to on pierwszy uświadamia sobie, że czuje do Rosie coś więcej niż tylko przyjaźń. Główna bohaterka nie rezygnuje z marzeń o szczęśliwej rodzinie i własnym hotelu. Czy uda jej się zrealizować choć jedno z nich?

        Polecam tę książkę z wielu powodów. "Love, Rosie" to książka nie tylko o miłości. To bowiem także opowieść o dążeniu do upragnionego celu, o pokonywaniu przeciwności losu, o lojalności i uczciwości. O tym, że to właśnie przyjaźń jest fundamentem, na jakim można budować jeszcze silniejsze uczucie. Bohaterowie wielokrotnie muszą stawić czoła przeciwnościom, mimo to udowadniają, że prawdziwa przyjaźń, niczym małżeństwo, oznacza bycie ze sobą na dobre i na złe.

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech